Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: D:\WWW\_derived\ogloszenia.html_cmp_rmnsque110_bnr.gif

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Strona głównaOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: OgłoszeniaOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Intencje mszalneOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: I Komunia ŚwiętaOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Patron parafiiOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Fakty i liczbyOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: KancelariaOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: DuszpasterzeOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Porządek Mszy Św.Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Porządek nabożeństwOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Pogrzeb katolickiOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: SakramentyOpis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Galeria

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: D:\WWW\images\oglosz10.jpg

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

19.11.2017 r.

1. Przeżywamy trzydziestą trzecią niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Jak w ubiegłą niedzielę Chrystus Pan zachęcał nas do gotowości i czujności  na Jego przyjście, tak i dzisiaj liturgia słowa – a zwłaszcza ewangelia – zwraca naszą uwagę na tę samą kwestię w przypowieści o talentach. Każdy z nas otrzymał od Pana Boga określone talenty – dary łaski i zdolności. Nasze życie to właśnie takie mądre i odpowiedzialne gospodarowanie tymi talentami, aż przyjdzie Pan i każdemu z nas wręczy odpowiednią nagrodę.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę.To liturgiczne wspomnienie jest okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. W środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji naszej scholi

Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy wdzięczności pod adresem: p. organisty. p. Małgosi,

p. Karoliny, naszej, scholi, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach.  Otaczając ich naszą modlitwą, życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości w przygotowywaniu liturgicznych opraw.

4. W czwartek – 23.XI –  przypada w naszej parafii czas tzw. Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony do adoracji po Mszy św. o godz. 7.00 i adoracja będzie trwała do g.10.00 i po południu od godz. 15.00 do 17.45 ( do rozpoczęcia nabożeństwa wspominkowego).

Adoracja wspólnot parafialnych:

9.00 – 10.00 – Wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa.

16.00 – 16.45 – Wspólnota Krwi Chrystusa

16.45 – 17.30 – Wspólnota Żywego Różańca.

Gorąco zachęcamy do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.

5. Przyszła niedziela ostatnia niedziela roku liturgicznego, ostatnia przed adwentem, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. Modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

Nabożeństwa wypominkowe za naszych wiernych zmarłych:

poniedziałek zapraszamy do modlitwy za zmarłych poleconych z ulicy: Zatorskiej.

we wtorek  z ulicy: Chocimskiej i Królowej Marysieńki.

W czwartek  polecać będziemy Bogu zmarłych, którzy zostali przedstawieni przez rodziny z ulicy: Archeologów, Etnografów, Jagiellońskiej, Ornej i Skarbu Zakrzowskiego.

piątek odprawimy nabożeństwo wypominkowe za zmarłych poleconych przez rodziny z ulicy: Marynarskiej.

7.  W niedzielę – 26 listopada o godz. 17.30 – będziemy modlić się, podczas nabożeństwa, za wszystkich zmarłych, których imiona wspominaliśmy w tegorocznych wypominkach. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

8. Jak zwykle zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: D:\WWW\images\oglosz11.jpg

Ostatnia aktualizacja:  2017-10-30 17:20:20