Strona główna Intencje mszalne I Komunia Święta Patron parafii Fakty i liczby Kancelaria Duszpasterze Porządek Mszy Św. Porządek nabożeństw Pogrzeb katolicki Sakramenty Galeria Klub Seniora

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23.09.2018 r.

1. Powoli zbliżamy się do końca września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Prosimy o żywą wiarę, nadzieję i miłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.

2. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych obowiązków, niepowodzeń i grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

3. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania – we wtorek, 25 września w kościele, po Mszy św. wieczornej, godz. 19.15.

4. W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych zgłębiania słowa Bożego.

5. Trwają zapisy dzieci do przyjęcia I Komunii św. Formularze zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej odbędzie się  w czwartek, 27 września, po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.30.

6. Zapraszamy na modlitwę kanonami Taize w piątek, po wieczornej Mszy Świętej.

7. W sobotę, 29 września, liturgiczne  święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała  (Michał –  „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”).

Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają cześć Bogu.

A 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono na celu przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. By było to możliwe musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

8. W poniedziałek, po przyszłej niedzieli rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

Codziennie, przez cały miesiąc, o godz.17.45 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Dzieci swoje nabożeństwo różańcowe mają w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00.

W środę, 3.X,  na nabożeństwo różańcowe,  z racji wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów, zapraszamy dzieci z rowerami. Na różańcu modlić się będziemy                  o bezpieczeństwo dla nich i zachowanie od wszelkiego zła, a po różańcu poświęcimy rowery.

9. Gorąco zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla  zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

14 września do 1 października to tegoroczny okres głosowania na projekty zgłoszone w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki społecznej aktywności mamy szansę pozyskać kolejne fundusze na rozwój naszego osiedla. Dlatego zachęcamy, by zapoznać się z listą projektów oraz informacjami zamieszczonymi w gablocie i przede wszystkim zagłosować. Wśród zgłoszonych projektów z Zakrzowa są m.in. dwa, które dotyczą dalszej rozbudowy Parku Jedności (projekty 335 i 360). Prosimy o głosy!

Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.wroclaw.pl/wbo.

W przyszłą niedzielę (30.09.2018) po Mszach Świętych będzie możliwość zagłosowania na projekty WBO w mobilnym punkcie przy przychodni FornicaWolontariusze pomogą każdej chętnej osobie zagłosować przez Internet. Prosimy mieć ze sobą nr PESEL i nr telefonu

Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.wroclaw.pl/wbo.

Ostatnia aktualizacja:  2018-09-22 12:05:38