Strona główna Intencje mszalne Ogłoszenia I Komunia Święta Patron parafii Fakty i liczby Kancelaria Duszpasterze Porządek Mszy Św. Porządek nabożeństw Pogrzeb katolicki Sakramenty Galeria

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ  ADWENTU

9.12.2018 r.

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu.

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. .

2. Wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież, dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, które odprawiamy codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz.18.30.

3. Dzisiejsza niedziela – II Adwentu – to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. We wszystkich parafiach przeprowadzana jest zbiórka do puszek organizowana przez Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie.

Nie zapominamy o tych, którzy przez długie lata byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych.  Niech nasze ofiary będą wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności.

4. W czwartek, 13 dzień miesiąca, dzień objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie ze świecami o godz.17.30.

13 grudnia to kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę – III Niedzielę Adwentu  - rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Zakończymy je we wtorek generalną Komunią św. Rekolekcje prowadzi Ks. Lech Nowak.

Tak zorganizujmy sobie czas w tym tygodniu, byśmy mogli wziąć w nich czynny udział. Nauki rekolekcyjne na niedzielnych Mszach św., w poniedziałek  i wtorek o 9.00 i 18.30, dzieci o 17.00 i młodzież o 19.30.

We wtorek – 18 grudnia  – spowiedź adwentowa: 8.00 – 10.00  i  16.30 – 19.00.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przedświątecznej spowiedzi.

6. Po wszystkich Mszach św. rozdzielamy poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Ofiary, przy tej okazji składane, przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

7. Krąg biblijny zaprasza na kolejne spotkanie z p. Anną Rambiert – Kwaśniewską, wrocławską biblistką, zatytułowane „W obliczu końca…”. Spotkanie poświęcone będzie ponownemu przyjściu Chrystusa, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Odbędzie się ono w środę 12 grudnia o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

Jedna z gablot przy wyjściu z naszego kościoła poświęcona jest Słowu Bożemu, pojawiają się tam teksty fragmentów Ewangelii na daną niedzielę wraz z komentarzami i propozycjami wprowadzania Słowa Bożego
w codzienność. Zapraszamy do lektury!

W czwartek 13 grudnia, o godz. 19.30, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii Św.

W piątek, 14.12 nie będzie modlitwy kanonami Taize.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne, rozprowadzane przez „Caritas” Polską jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9.   Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

10. Podobnie jak w roku ubiegłym włączamy się w akcję „Mikołajowa Paka dla Dzieciaka”.  W ten sposób chcemy wesprzeć podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci            w Jaszkotlu. Zakład ma pod opieką 60 niepełnosprawnych dzieci w wieku od kilku miesięcy do wieku gimnazjalnego, wśród których są dzieci z całej Polski.

11. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń   z naszej najnowszej historii (16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku, a u nas na Zakrzowie pacyfikacji Polaru).

Będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Ostatnia aktualizacja:  2018-12-08 19:30:52