Strona główna Ogłoszenia Intencje mszalne I Komunia Święta Patron parafii Fakty i liczby Kancelaria Duszpasterze Porządek Mszy Św. Porządek nabożeństw Pogrzeb katolicki Sakramenty Galeria

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24.09.2017 r.

1. Dzisiejsza, 25 niedziela w ciągu roku, to ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.

2.   Każdy z nas jest zaproszony do pracy w winnicy Pańskiej. Przez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków w życiu rodzinnym oraz społecznym mamy wypełniać nasze chrześcijańskie powołanie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Pan, byśmy na nowo przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne.

2. W piątek, 29 września, liturgiczne  święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała  (Michał –  „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”).

Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają cześć Bogu.

A 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono na celu przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. By było to możliwe musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

Codziennie, przez cały miesiąc, o godz.17.45 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Dzieci swoje nabożeństwo różańcowe mają w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00.

W poniedziałek, 2.X,  na nabożeństwo różańcowe,  z racji wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów, zapraszamy dzieci z rowerami. Na różańcu modlić się będziemy o bezpieczeństwo dla nich i zachowanie od wszelkiego zła, a po różańcu poświęcimy rowery.

5. Przyszła niedziela – to pierwsza w miesiącu, niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o g.13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego.

Dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego będziemy prosić o dary Ducha Świętego.

6. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci ordzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną okazją do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic  naszego kraju, w intencji Polski i świata.

Przedsięwzięcie to będzie miało miejsce 7 października, w pierwszą sobotą miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

A w naszej parafialnej wspólnocie rozpoczniemy ( 8 X – 15 X) , właśnie w tym duchu, Misje św. Maryjne dla uczczenia 100  rocznicy objawień fatimskich. Ten szczególny czas Bożej łaski wpisujemy w 30 rocznicę powstania naszej parafii.

7. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania – we wtorek, 26 września w kościele, po Mszy św. wieczornej.

8. Trwają zapisy dzieci do przyjęcia I Komunii św. Formularze zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej odbędzie się  w czwartek, 28 września, po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.30.

9. Parafia  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pawłowicach organizuje 2 dniową pielgrzymkę do Lichenia i Gietrzwałdu, w dniach 28 i 29 października .

Bliższe informacje w zakrystii.

10. Gorąco zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Włączamy się w akcję pomocy schroniskom dla zwierząt. Jeśli mamy w domu stare, nieużywane koce możemy je przynieść na parafię.

11. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla  zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

Ostatnia aktualizacja:  2017-09-23 15:35:22