Strona główna Ogłoszenia Intencje mszalne I Komunia Święta Patron parafii Fakty i liczby Kancelaria Duszpasterze Porządek Mszy Św. Porządek nabożeństw Pogrzeb katolicki Sakramenty Galeria

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

26.03.2017 r.

1. Pan Bóg przenika nasze serca i je zna. Patrząc w nie, czyta najtajniejsze ludzkie myśli i wie o nas wszystko. O tej prawdzie słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Tylko z czystymi sercami możemy przystępować do sprawowania Najświętszej Ofiary. Niech zatem zajaśnieje nam Chrystus, przywracając sercom wzrok duszy, który pozwala dostrzec całe bogactwo łaski, jakich Pan nam udziela.

2.  Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

A zatem połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiliśmy na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

4. Jutro, w poniedziałek – 27 marca, Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30  w intencji beatyfikacji Sługi bożego Ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło – Życie. Po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla wszystkich parafian, którzy chcieliby bliżej poznać charyzmat Wspólnoty Domowego Kościoła.

5. Próby dla dzieci klas III o godz. 17.00:

- środa      – 29 marca – grupa I – kl. III a, b, c.

- czwartek – 30 marca – grupa II – kl. III d, e, f i z innych szkół.

W środę, 29 marca, o godz. 19.30 w kościele, spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.  Wielki Post  i rekolekcje to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia.

7. W przyszłą niedzielę – V Wielkiego Postu – rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które  trwały będą do środy (5.04).

Nauki rekolekcyjne: poniedziałek, wtorek i środa o 9.00 i 18.30,

dla dzieci o 17.00, dla młodzieży: poniedziałek i wtorek o 20.00.

We wtorek spowiedź wielkopostna: 8.00 – 10.00 i 16.00 – 19.30

16.00 – 16.30 – dzieci.

Bardzo prosimy i gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, byśmy mogli dobrze przygotować się do Wielkanocy.

Rekolekcje prowadził będzie Ks. Tobiasz Matkowski.

8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.30.

9. W piątek – Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 – dla dzieci

o godz. 18.00  – dla wszystkich

o godz. 20.00  – dla młodzieży

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 9.00 Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca.

Przyszła niedziela – to pierwsza w miesiącu, niedziela eucharystyczna. Oddajemy cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Po Mszy św. o godz.13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa Gorzkich Żali, do godz.17.30.

11. Fundacja Hospicyjna, która w ubiegłą niedzielę przeprowadzała kwestę do puszek na rzecz nieuleczalnie chorych i umierających, składa serdeczne podziękowanie za życzliwość, dobro i hojność. Wolontariusze, którzy pracowali społecznie zebrali: 4112,72 PLN.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej, zapraszamy do naszej zakrystii, są paschaliki na uroczystą liturgię Wielkiej Soboty, na nasze świąteczne stoły, a potem groby naszych najbliższych. Są również czekoladowe baranki rozprowadzane w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

13. Stowarzyszenie ZMIENIAJ ZAKRZÓW , w przyszłą niedzielę – 2 kwietnia, zaprasza na wydarzenie Zakrzów wita wiosnę” Start o godz. 13.00 przy pawilonie kultury ESK.

W programie pierwszy wiosenny grill, gry sportowe, sąsiedzka wymiana książek.

Ostatnia aktualizacja:  2017-03-25 18:02:03