Strona główna Ogłoszenia Intencje mszalne I Komunia Święta Patron parafii Fakty i liczby Kancelaria Duszpasterze Porządek Mszy Św. Porządek nabożeństw Pogrzeb katolicki Sakramenty Galeria

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

28.05.2017 r.

1. Dziś, w VII niedzielę Wielkanocy, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest On sam. Znając drogę i cel, zatrzymajmy się na chwilę, aby sprawdzić, w jakim kierunku patrzą nasze oczy i ku czemu zwraca się nasze serce.

2. W zakończonym wczoraj tygodniu minęło czterdzieści dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przez te czterdzieści dni kościół celebrował zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, czego widocznym znakiem była figura Chrystusa Zmartwychwstałego, umieszczona na ołtarzu, oraz czerwona stuła (symbol kapłaństwa i składanej przez kapłana ofiary) zawieszona na krzyżu. Dziś ze świętej przestrzeni, gdzie sprawuje się liturgię, zniknęły te symbole wyraźnej obecności Zmartwychwstałego. Pozostał palący się paschał. Płomień tej woskowej kolumny, który zapłonął w Wigilię Paschalną, będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe siedem dni, aż do momentu kiedy Chrystus Zmartwychwstały spełni swoją obietnicę i pośle na ziemię ogień Ducha Świętego.

3. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

4. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

5. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

6. Zbliżamy się do końca maja, do środy o godz.18.00 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Niech udział tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

7. W tym tygodniu przypada I CzwartekI Piątek i I Sobota miesiąca.

W I Czwartek o godz. 17.00 Godzina Obecności – Wspólnoty Straży Honorowej;

o godz.18.30 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa.

W I Piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentem pojednania i Komunią św., Ks. Adam odwiedzi chorych w sobotę.

O  godz.18.00 nabożeństwo  wynagradzające do Najświętszego Serca P. Jezusa  i wieczorna Msza św. Wspólnoty Straży Honorowej.

W I Sobotę, o godz.  9.00, Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca.

Przyszła niedziela, jako pierwsza miesiąca czerwca, jest niedzielą adoracyjną, po Mszy św. o godz.13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa czerwcowego.

8. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, na Mszy św. o godz.18.30 będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Będziemy zawierzać je dobremu Bogu.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha św., Zielone Święta.

Tą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

10. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia za Bożą opiekę nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. W tym roku, roku świętego Brata Alberta, obchodzimy to święto pod hasłem „Dziękujemy za chleb”.

Modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

11. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 13.00 odprawią dwaj Księża Neoprezbiterzy, którzy w dniu wczorajszym w katedrze wrocławskiej przyjęli święcenia kapłańskie: Ks. Przemysław Przyślak i Ks. Patryk Stolarek;  odbywali oni w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Będzie to ich Msza św. prymicyjna w naszej parafialnej wspólnocie,  z błogosławieństwem prymicyjnym.

12. Wszystkich chętnych chłopców, którzy przystąpili już do I Komunii Świętej i chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy w zakrystii.

13. Jutro, w poniedziałek, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież klas III gimnazjalnych, z naszego dekanatu, z rąk Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego, przyjmie  sakrament bierzmowania.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej.

Ostatnia aktualizacja:  2017-05-27 15:42:24