Miesiąc: marzec 2021

Dzień modlitwy za FSE

20 marca br., w naszej parafii, 11 i 12 Szczep Wrocławski Skautów Europy rozpoczął adoracją Najświętszego Sakramentu, dzień modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Po adoracji odbył się APEL 11 Drużyny Wrocławskiej, w czasie którego 2 harcerzy złożyło swoje przyrzeczenie. Słowa roty przyrzeczenia: „Na mój honor, z łaską Bożą, przyrzekam całym życiem służyć Bogu, Kościołowi, mojej Ojczyźnie i Europie chrześcijańskiej, nieść w każdej potrzebie pomoc bliźnim, i przestrzegać Prawa Harcerskiego.”, są wyraźnym znakiem wejścia młodego człowieka na drogę prowadzącą w kierunku wyznaczonym przez harcerskie ideały służby, braterstwa, pracy nad sobą i odpowiedzialności za Wspólnotę Kościoła i Ojczyznę. Nasza Drużyna wzbogaciła się też o piąty już Zastęp – Krogulec.

Po Apelu miała miejsce gra terenowa i zajęcia w zastępach, a dzień modlitwy zwieńczyła Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, w kościele NMP na Piasku.

Wszystko odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego, wynikającego z panującej sytuacji epidemicznej.

Semper…