OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

– 14.04.2024 r.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W  dzisiejszym fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów.

Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

1. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Trzecią niedzielę Wielkanocy przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Pochylamy się nad Pismem Świętym. Niedziela Biblijna przypomina nam, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia, kiedy karmiona jest słowem Bożym.

Stańmy zatem przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoim Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego,  z którego otrzymujemy Dobrą Nowinę. Pamiętajmy, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Księgę Pisma Świętego

Zapraszamy na cotygodniowe Kręgi Biblijne, które odbywają się w środy po wieczornej Mszy św.

1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP, na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I, święto Chrztu Polski.

Zachęcamy do lektury artykułu w Gościu Niedzielnym z tego Tygodnia: Państwo      u źródła – Franciszka Kucharczyka i wywiadu z prof. Wojciechem Polakiem: Chrzest określił naszą tożsamość

1. W sobotę, 20 kwietnia, godz. 10.00, w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla kobiet. „Szczęśliwa, która uwierzyła”. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji.

1. Przyszła niedziela – czwarta  Wielkanocna, to Niedziela Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego..

Będziemy prosili Boga, aby znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej.