PIELGRZYMKA SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

GRECJA

13 – 20 kwietnia 2023 r.

13 kwietnia 2023 r.

• Wylot z Wrocławia o godzinie 5.45.
  • Przylot do Aten około godziny 9.30 (lokalnego czasu).
  • Przejazd do centrum Aten. Objazd miasta: Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. – Świątynia Zeusa Olimpijskiego – Tryptyk Ateński – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
  • Akropol (Propyleje, świątynia Nike, Parthenon, świątynia Erechtejon), Teatr Dionizosa, Wzgórze Areopagu, gdzie św. Paweł przemawiał do mieszkańców miasta i nawrócił pierwszego Ateńczyka – Dionizego Areopagitę,
  • Agora Grecka i Rzymska
  • Plaka (najstarsza dzielnica Aten – czas wolny).
  • Msza Święta.
  • Przejazd do miejscowości Kamena Vourla nad morzem (w Grecji środkowej)

14 kwietnia 2023 r.

• Śniadanie
  • Przejazd do portu, rejs na wyspę Skiathos. (Wyspa zasłynęła z filmu pt.”Mamma Mia”, gdzie kręcono jedną ze scen. Rejs trwa ok.2,5 godz.)
  • Podczas rejsu kapitan uczy tańca greckiego „zorba”. Często możliwość zobaczenia delfinów.
  • Na Skiathos czas na spacer, lunch (we własnym zakresie).
  • Rejs na jedną z piękniejszych plaż- Kukunaries, plażowanie
  • rejs powrotny do portu, przejazd do Paralii nad morzem (Riwiera Olimpijska).

15 kwietnia 2023 r.

• wyjazd do Litochoro, spacer wąwozem u podnóży Olimpu
  • przejazd do starej góralskiej wioski – Stary Pantelejmon – wioskę położoną na wys.ok.500 m.n.p.m., z której rozpościerają się cudowne widoki na Riwierę Olimpijską.
  • Przejazd do Thessalonik, gdzie św. Paweł założył jedną z pierwszych gmin chrześcijańskich, zwiedzanie miasta. Tu nauczał św. Paweł, jak również śmiercią męczeńską zginął św. Demetriusz – patron miasta, zanim wydano edykt salonicki, który ustanowił chrześcijaństwo religią państwową.
  • Zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza, Łuku Cesarza Galeriusza, Białej Wieży, Górnego Miasta. Czas wolny na placu Arystotelesa,
  • O północy (dla chętnych) Msza Święta prawosławna – rezurekcja.

16 kwietnia 2023 r.

• Śniadanie
  • czas wolny na wypoczynek (plażowanie)
  • Wieczorem pieczenie barana/kozy.

17 kwietnia 2023 r.

• Wykwaterowanie, przejazd do Meteorów
  • Kalambaka – manufaktura ikon oglądanie metod wykonywania kopii oryginalnych bizantyjskich ikon.
  • „Kamienny las” – niesamowite zjawisko geologiczne i średniowieczne klasztory zbudowane przez mnichów. Zwiedzanie jednego z nich.
  • Po zwiedzaniu przejazd do Delf, przez Termopile (postój przy pomniku Leonidasa – miejscu historycznej bitwy Greków z Persami)
  • zakwaterowanie w hotelu w Delfach

18 kwietnia 2023 r.

• Śniadanie, wykwaterowanie
  • przejazd na stanowisko archeologiczne w Delfach, zwiedzanie wyroczni Apollina,
    która w starożytności decydowała o losach świata. To tu znajdowało się centrum ówczesnego świata.
  • Przejazd do antycznego Koryntu, zwiedzanie ruin miasta związanego z działalnością św. Pawła. Zobaczymy słynną Rzymską Agorę z bemą (mównicą), z której przemawiał Apostoł Narodów, pozostałości z czasów rzymskich, słynną drogę Lechajską
  • Msza Święta na ruinach antycznego Koryntu
  • Obiadokolacja, nocleg

19 kwietnia 2023 r.

• Śniadanie
  • Przejazd do Myken, Epidauos i Nafplio. W Mykenach zobaczymy ruiny związane z kulturą mykeńską, m.in. Grób Agamemnona, cytadelę mykeńską, słynną Lwią Bramę, muzeum. Epidauros to miejsce związane z kultem mitologicznego boga lekarzy – Asklepiosa. Zobaczymy ruiny całego sanktuarium i teatr z IV w.p.n.e., który do dziś słynie z doskonałej akustyki. Przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, spacer po starówce, zbudowanej w stylu weneckim
  • Msza Święta
  • Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

20 kwietnia 2023 r.

• Wykwaterowanie, śniadanie (w formie pakietu)
  • transfer na lotnisko Ateny
  • Wylot do Wrocławia
  • Przylot ok godz. 11.30.

Cena zawiera:

• przelot samolotem z Wrocławia do Aten i z Aten do Wrocławia
  • bagaż podręczny 40x25x20 + bagaż kabinowy 55x40x20 (10kg)
  • transfery z/do lotniska w Atenach
  • przejazdy w Grecji autokarem
  • 7 noclegów w hotelach *** (w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami)
  • Opłatę klimatyczną
  • Śniadania i obiadokolacje (oprócz śniadania pierwszego dnia)
  • Pieczenie wielkanocnego barana/kozy w ramach kolacji 16.04)
  • Rejs na wyspę Skhiathos
  • Bilety wstępu do muzeów i zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji
  • Msze Święte oraz opiekę duchową
  • Opiekę pilota
  • Wypożyczenie zestawów Audio Guide
  • Ubezpieczenie Standard + choroby przewlekłe

KOSZT 1600 zł + 550 €

Zapisy u ks. Pawła do 20 grudnia. Warunkiem zapisania na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w kwocie 1000 zł.